پورتال آذران وب

پورتال آذران وب

پورتال چیست؟

پورتالدر لغت به معنای دروازه یا محل ورود به شهر است.پورتال را می‌توان یک مرکز ارائه خدمات و اطلاعات اینترنتی دانست که بر چهار پایه اصلی استوار است:
۱- انطباق پذیری
۲- اختصاصی کردن
۳- یکپارچه سازی
۴-پشتیبانی انجمنهای اینترنتی
تعریف پورتال از دیدگاههای متفاوتی امکان پذیر است، زیرا کاربران امکانات زیادی را برای آن متصور می شوند.
تاکنون تعبیرات گوناگونی از پورتال ارائه شده است . یک پورتال به عنوان یک فضای کاری برای تجارت الکترونیکی مبتنی بر شبکه با امکان تنظیم شخصی و محتوایی و برخوردار از قابلیت های مشارکت با دیگر همکاران و دسترسی بی سیم تعریف شده است. اما آنچه که بطور کلی برای یک پورتال مطرح می‌باشد، عبارت است از تمرکز بر روی آنچه که پورتال ها می توانند برای یک سازمان فراهم کنند.
استفاده از واژه جمع "پورتال ها" نیز اتفاقی نیست. سازمانها نیز برای مواجهه با مسائل چندگانه خود در حوزه های مختلف معمولاً بیش از یک پورتال دارند.
نقش تسهیل کننده پورتال در انجام امور اداری، بازرگانی، آموزشی و پژوهشی و کارایی چندگانه آن، آن را تبدیل به یک محل کار الکترونیکی برای کاربران آن نموده است.
پورتال های سازمانی جدای از خدماتی که در سازمانها ارائه می کنند، فرصت ‎های نوینی را متناسب با توان اقتصادی و اجرایی سازمانها فراهم می ‎نمایند. این بدان مفهوم است که پورتال
های سازمانی در راستای اهداف خود، زمینه همکاری ‎های متقابل و امکان بهره ‎برداری از توانهای حرفه ‎ای و سرمایه ‎گذاری طرفهای درگیر در فعالیت ‎های مختلف را فراهم می ‎سازند .

:پورتال های سازمانی

پورتال های سازمانی اساساً با دو هدف طراحی و در سطح سازمانها مستقر شدند.این دو هدف شامل مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در مؤسسات و ارائه خدمات اطلاعاتی روزآمد می‎باشد.
پورتال های سازمانی از یک سو امکان مدیریت متمرکز در سازمان را برای مدیران و معاونان مؤسسات و سازمانها فراهم می‎کنند و پنجره ای شفاف از سازمان را در مقابل چشم آنها قرار می‎دهند
و از سوی دیگر کاربران و مشترکین خود را از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه ‎های کاری و تجاری آگاه می‎سازند.
این پورتال ها علاوه بر اطلاع‎رسانی زمینه‎های تعامل میان مدیران و کارمندان و مشتریان یا کاربران را ایجاد می‎نمایند.
محیط شبکه ‎ای پورتال های سازمانی به گونه ای طراحی می‎شود که یک کاربر پس از ورود به آنها خود را در فضای مجازی یک محیط تجاری یا کاری می‎یابد و علاوه بر انجام امور اجرایی و تجاری در سراسر اوقاتی که در این محیط به سر می‎برد احساسی از لذت را همراه با آموزش تجربه می نماید.
یکی دیگر از ویژگی‎های پورتال های سازمانی این است که کاربران با مشارکت در فعالیت‎های مبتنی بر شبکه خلاقیت‎های فردی را در خود پرورش می‎دهند.
امکانات تنظیم اختصاصی که معمولاً در هر پورتال سازمانی پیش‎بینی و ارائه می‎شود ضمن به چالش گرفتن تجربیات فردی کاربران در کار با امکانات شبکه‎ای و بسترهای ارتباطی، زمینه‎های خلاقیت آنها را به شیوه ‎ای کاربردی ایجاد می‎نماید.
سیستم آذران پورتال یک سیستم یکپارچه مبتنی بر وب می باشد که جهت اتوماسیون تمامی بخش های یک سازمان در قالب یک سیستم واحد بکار گرفته می شود.
این سیستم با بهره گیری از جدیدترین متدلوژی های حال حاضر دنیا در ساخت یک بستر امن و کارا سازمانهای مختلف را یاری می رساند.
این سیستم بر پایه معماری .NET Framework طراحی گردیده تا برای شرکتها از کارایی لازم برخوردار باشد.
باشد .از جمله ویژگیهای این سیستم می توان به کارتابل مدیران ، میل سرور و تنظیمات آن برای سازمان، سیستم گردش مکاتبات، فرم ساز، کیت توسعه نرم افزار، کنترل پنل قدرتمند در مدیریت بخشهای مختلف پورتال با قابلیت تعیین دسترسی کاربران به سیستم نام برد.
از دیگر قابلیتهای سیستم مذکور می توان به قابلیت سفارشی کردن سیستم اشاره کرد. با توجه به معماری این سیستم شما قادرید به راحتی ماژولهای مورد نیاز سازمان خود را پس از طراحی و پیاده سازی بر اساس معماری و ساختار ارائه شده توسط سیستم داخل هسته اصلی سیستم وارد و از آن استفاده نمائید.
یکی از مهمترین قابلیتهای پورتال آذران وب را می توان نصب بر روی Domain شرکت برشمرد که می توان این سیستم را علاوه بر اینترانت ، تحت اینترنت پیاده سازی کند و برای شرکت های در حال توسعه و سازمانها و
مجموعه هایی که به صورت چند مجموعه در اقصی نقاط ایران و جهان فعالیت می کنند این ایده آل ترین حالت ممکن جهت تسریع و تکریم ارباب رجوع می باشد. همچنین قابلیت مهم دیگر این پورتال یکپارچه بودن سیستم و اشتراک کامل آن با سیستم مشتری مداری (CRM) و تنظیمات سیستم گردش کار (WorkFlow) می باشد.

ماژول:

عبارت است از یک سری برنامه های از پیش آماده شده که مدیر سایت تنها تنظیمات و عناوین آن را مشخص می نماید و بقیه موارد به صورت هوشمند توسط سیستم ساخته می شود.
به عنوان مثال ماژول اخبار که مدیر سایت تنها نحوه نمایش ماژول را مشخص می کند و در هنگام نمایش سیستم به صورت خودکار، تنظیمات و Paging آن در سایت را انجام می دهد .

Zone:

ناحیه بندی در صفحات می باشد و شما قادر خواهید بود در هر کدام از این نواحی بنا به نیاز خود ماژول مربوطه را قرار دهید. (در بخش ماژولها با این مورد بیشتر آشنا خواهید شد)