افزونه ها در جوملا

سایر افزونه ها در جوملا

1. مدیریت ماژول ها:

تمام وب سایت های جوملایی حداقل شامل یک ماژول می باشند. بقیه ی ماژول ها انتخابی هستند. مثلا خبرها، تبلیغات، جستجوی پیشرفته، آخرین اخبار، آمار سایت، رای گیری ها و....
برخی ماژول هابه محتوای خاصی مربوط نمی شوند درحالی که ماژول هایی مانند ماژول منو به کامپوننت ها لینک داده می شوند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در این قسمت شما می توانید ماژول های قبلی را ویرایش نموده و یا ماژول جدیدی ایجاد نمایید.

مدیریت ماژول ها در جوملا

2.مدیریت پلاگین ها:

مدیریت پلاگین امکان فعال سازی یا عدم فعال سازی پلاگین و یا ویرایش جزئیات و پارامترهای آن ها را به شما می دهد.
انواع مختلف پلاگین ها authentication, content, editors, editors-xtd, search, system, user, و xmlrpc می باشد. هم چنین این ها نام پوشه هایی می باشند که فایل های پلاگین در آن ها قرار دارند. به طور مثال، پلاگین هایی با نوع "authentication" در پوشه ی "plugins/authentication" قرار دارد.
برای فعال یا غیرفعال کردن چند پلاگین باهم می توانید آن ها را با کلیک کردن در درون مربع های کنار نام هر پلاگین انتخاب کرده و سپس بر روی کلید "فعال" یا "غیرفعال" در نوار ابزار کلیک کنید.

مدیریت پلاگین ها در جوملا

3. مدیریت قالب ها:

شما در این قسمت می توانید قالب پیش فرض وب سایت خود را تعیین کنید. همچنین می توانید آن را ویرایش کرده و یا نمایی از آن را به صورت پیش نمایش ببینید.
هردو قالب محیط کاربری و مدیریتی از همین صفحه مدیریت می شوند. قالب ها در اصل امکاناتی هستند که حاوی طرح و اطلاعاتی در مورد نحوه ی دقیق طراحی صفحات وب سایت شما می باشند.
هنگامی که برای اولین بار جوملا را نصب می کنید همزمان یک قالب از محیط مدیریتی و دو قالب از محیط کاربری در دسترس شماست. در صورت تمایل به داشتن قالب دیگری می توانید آن را نصب کنید.
در صورتی که می خواهید برای همه ی صفحات سایت خود از یک قالب استفاده کنید آن قالب را به صورت "پیش فرض" قرار دهید. همچنین شما می توانید در صفحات مختلف از قالب های متفاوتی نیز استفاده کنید.

مدیریت قالب ها در جوملا

4. مدیریت زبانها:

در این قسمت می توانید زبان پیش فرض هر دو محیط کاربری و مدیریتی را تعیین کنید.
مدیریت زبانها در جوملا