راهنمای-قرار-دادن-گوگل-مپ
         

         
تعریفی ساده از Google map

چه در حال مسافرت و چه در حال جستجو برای مشاهده خانه دوران بچگی خود هستید نقشه‌های گوگل بهترین انتخاب شما می‌باشد، نقشه گوگل که یک ابزار تحت وب می‌باشد به کاربر اجازه می‌دهد تا به راحتی از خیابانها، شهرها، کوه‌ها و … بازدید کند. یکی از خصوصیات مهم نقشه‌های گوگل سه بعدی بودن آن است .
گوگل مپ چیست ؟ 
یک محصول وب از شرکت گوگل است. در گوگل مَپز، نقشه‌های دقیق و کاملی از زمین ارائه می‌شود. گوگل مَپ از فناوری‌هایی چون Tele Atlas استفاده می‌کند. 
در نقشه‌های گوگل سه بخش وجود دارد :
فهرست‌های نقشه : نقشه‌های موجود را در دسته‌بندی‌های گوناگون ارائه می‌دهد .
نقشه‌های من : کاربران گوگل می‌توانند با استفاده از ابزارهایی که در این بخش در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، به طراحی و اشتراک‌گذاری نقشه‌ها بپردازند .
آیکون‌هایی که می‌توان نقاط مختلف برروی نقشه را با آنها علامت گذاری کرد .
در گوگل مپ دیدن نقشه را به چندین حالت امکان‌پذیر کرده‌است :
۱ - نمای نقشه (map View): که به سبک نقشه‌های گرافیکی و معمول، از نمای بالا امکان رؤیت را فراهم می‌کند .
۲ - نمای ماهواره‌ای (Satellite View): این نما تصاویر ماهواره‌ای واقعی از تمام نقاط سطح زمین را برای کاربران مخابره می‌کند .
۳ - نمای زمین (Earth View): با نصب نرم‌افزار پلاگینِ گوگل ارت، امکان رؤیت تصاویر ماهواره‌ای به‌صورت سه‌بعدی مانند نرم‌افزار گوگل ارت برای مرورگر فراهم می‌شود .
۴ - نمای خیابان (Street view): در این نما که تنها در مکان‌هایی خاص قابل دسترسی است، تصاویری سه‌بعدی از درون خیابان‌های موردنظر قابل رؤیت است. این تصاویر قبلاً به‌کمک دوربین‌هایی سوار بر خودروهایی مخصوص از سطح خیابان‌ها گرفته شده‌است .
۵ - نمای سه‌بعدی (3D View): این نما که به نمای هلیکوپتری معروف است، امکان رؤیت مسیرها را به‌صورت سه‌بعدی از آسمان فراهم می‌آورد. 
۶ - نمای درونی (Indoor view): در این نما، نقشۀ ساختمان‌های چندطبقه به تفکیک طبقات آن نمایش داده می‌شود . 
راهنمای قرار دادن google map در وب سایت : 
شاید این روزها وب سایت هایی را دیده باشید که در صفحه تماس خود، کروکی و آدرس دقیق محل شرکت، سازمان و یا فروشگاه خود را به صورت نقشه رنگی و قابل جابجایی نمایش می دهند. وجود اطلاعات کامل و صحیح در صفحه تماس، علاوه بر دسترسی راحت کاربران به شما، باعث افزایش میزان اعتماد نیز خواهد شد. شما میتوانید نقشه ناحیه مورد نظر خود را توسط ایمیل نیز برای دیگران ارسال کنید. در این ارسال در کمتر از 5 دقیقه چگونگی استفاده از این خدمت بزرگ گوگل در سرویس Google Maps را آموزش خواهم داد.
ابتدا وارد سایت گوگل مپ ( http://maps.google.com ) شوید. منوی search گوگل مپ را باز کرده و منطقه ی جغرافیایی خود را پیدا کنید مناطق معروف را می توانید search کنید مثلا ( ایران , تهران , تهران پارس ) در این صورت تهران پارس برای شما نمایش داده میشه به این صورت آدرس خود را پیدا کنید ( اگر منطقه ی خود را در گوگل مپ ندارید می توانید خودتان آن را درست کنید , برای این کار روی نقشه منطقه را پیدا کنید و دقیقا روی منطقه ی مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه ی whats here یا direction to here رو بزنید , بعد یه علامتی برای اون منطقه قرار داده میشه روی اون علامت کلیک کنید در سمت چپ صفحه می توانید برای منطقه ی خودتون نام و توضیح بنویسید و برای گوگل ارسال کنید) با زدن منو و انتخاب گزینه your place شما می توانید مکان دقیق خود را توسط گول مپ به ثبت برسانید.پنچره برای شما نمایش خواهد داده شد که در آن دو گزینه home, work وجود دارد. با انتخاب گزینه home می توانید آدرس منزل خود را ثبت کنید و یا با زدن گزینه work می توانید آدرس محل کار خود را ثبت کنید. 


با انتخاب یکی از دو گزینه بالا پنجره ای به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. آدرس مورد نظر خود را جستجو و ذخیره کنید. برای نمایش مسیر به مقصد مورد نظر گزینه ی directions را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده آدرس مبدا را وارد کنید و بر روی جستجو کلیک کنید. حال برای قرار دادن نقشه در سایت، روی منو کلیک کرده و گزینه ی share or embed map را انتخاب کنید. در پنجره باز شده با باز کردن زیر منو medium می توانید سایز نقشه را تنظیم کنید و سپس کد ایجاد شده را در سایت خود قرار دهید. برای قرار دادن کد ایجاد شده توسط گوگل مپ به صورت زیر عمل نمایید. در پنل سایت خود و در قسمتی که می خواهید گوگل مپ قرار بگیرد ابتدا یک ماژول ویرایشگر اضافه کنید ودر کدهای html در قسمتی از صفحه که میخواهیم نقشه قرار گیرد کدها را وارد میکنیم. بعد از اتمام کار و در نهایت در وب سایت خود گوگل مپ ساخته شده را به شکل زیر مشاهده می نمایید.