ماژول فروشگاه پورتال

ماژول فروشگاه

بعد از اضافه نمودن ماژول فروشگاه وارد قسمت ویرایش آن شوید
پس از ورود در سمت چپ گزینه هایی برای تنظیمات فروشگاه قرار دارد . که هر یک را مطابق با شماره هایی که در مقابل قرار دارد در ادامه توضیح می دهیم.

1)فرم های کالا:

در این قسمت می توانید تنظیم کنید که کالای شما چه ویژگی هایی دارد ، به عنوان مثال کالای کتاب شامل عنوان ، کد کتاب ، قیمت ، انتشارات و ... می باشد.توجه داشته باشید که فیلد قیمت اجباریست.

برای اضافه کردن فرم روی دکمه «جدید» کلیک کنید.

نوع فرم: بسته به نوع فرمی که می خواهید داشته باشید می توانید یکی از حالت های «محصولات» ، «محصولات همراه با تعداد» ، «خدمات» و «پروژه» را انتخاب نمایید.
واحد قیمت : واحد پول مورد نظر را انتخاب کنید .
توجه: در قسمت اطلاعات واحدهای پولی می توانید انواع واحد های پول را تعریف کنید که در بخش 11به طور کامل توضیح داده می شود.
نام فرم و نام فیلد را تایپ کنید و نوع آن را از لیست کشویی انتخاب نمایید .
نوع متنی: برای دریافت اطلاعات متنی کوتاه مانند نام کالا . با انتخاب این گزینه می توانید عرض فیلد را به دلخواه تنظیم کنید. همچنین می توانید تعیین کنید که این فیلد به عنوان یک فیلد اجباری درنظر گرفته شود یا خیر.
نوع قیمت :برای دریافت قیمت کالاها (این فیلد اجباری است و باید در تمام فرمها برای اطلاع مشتری از قیمت کالا، گذاشته شود.) می توانید عرض فیلد را نیز به دلخواه تغییر دهید
لیست بازشونده :برای انتخاب یک مورد از موارد موجود . برای وارد کردن مقادیر مختلف، در فیلد مقادیر، مقدار موردنظر را وارد نموده و روی گزینه اضافه کلیک کنید
به عنوان مثال اگر فیلد تعداد صفحات کتاب را در 3گروه کمتر از 100صفحه ، بین 100 تا 300 صفحه ، بیشتر از 300 صفحه دسته بندی کنید می توانید آن را از نوع لیست بازشونده تعریف کنید.
در صورتی که بخواهید یکی از گزینه های وارد شده را حذف کنید ، گزینه مورد نظر را از منوی کشویی انتخاب کرده و روی گزینه حذف کلیک کنید
عرض فیلد را نیز می توانید تعیین کنید.
نوع لینک :برای لینک تصویر یا متن به آدرس موردنظر. (این فیلد مشابه فیلد متنی است که توضیح داده شد.)
نوع بلی یا خیر : برای فیلدهایی که با بلی یا خیر مقداردهی می شوند
نوع توضیحات : برای دریافت اطلاعات متنی طولانی. برای این نوع می توانید علاوه بر عرض فیلد، ارتفاع آن را نیز تعیین کنید.
نوع تاریخ: برای دریافت تاریخ مثل تاریخ تولید.
اگر در قسمت فیلد اجباری «بلی» را انتخاب کنید در هنگام وارد کردن مشخصات کالا حتما باید مقداری را برای فیلد وارد کنید.
پس از ثبت فیلد می توانید پیش نمایشی از آن را در کادر مقابل مشاهده کنید. این کار را برای ثبت فیلدهای دیگر تکرار کنید تا فرم موردنظرتان تکمیل شود.
حذف فیلد :برای حذف هر یک از فیلدها روی علامت که مقابل هر فیلد قرار دارد کلیک کنید . پس از اضافه کردن کلیه فیلدها روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید .

2) گروه های کالا/خدمات ، درج /ویرایش:

پس از ایجاد فرم کالا، باید کالاها را گروه بندی کرده و هر کالا را در گروه موردنظر درج نمایید.
روی گروه کالا راست کلیک کرده و ثبت گروه جدید را انتخاب کنید.
عنوان گروه را تایپ کرده و با کلیک روی «ذخیره » گروه اصلی ایجاد می شود. برای ایجاد زیر گروه روی گروه اصلی راست کلیک کرده و روی گزینه«ثبت گروه جدید» کلیک کنید.
توجه داشته باشید که ثبت کالا بر اساس معماری سه لایه می باشد به این معناکه در سطح اول گروه های اصلی را تعریف کنید در سطح دوم زیر گروه ها و در سطح سوم کالا ها را درج کنید.
روی زیر گروه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه «ثبت / ویرایش کالا و اجناس یا خدمات» کلیک کنید .
صفحه ای باز می شود که شامل سه گزینه می باشد :
1) تولید فرم جدید : می توانید فرم جدیدی ایجاد کنید .
2) فرم های کاربر: از فرم هایی که در مرحله قبل ایجاد کرده اید می توانید یکی را انتخاب کنید .
3)فرم های پیش فرض : از فرم های پیش فرض موجود در سیستم یکی را انتخاب کنید .
گزینه فرم های کاربر را کلیک کنیدو فرمی که در مرحله قبل ایجاد کردید را انتخاب کنید .
روی «ثبت محصول» کلیک کنید.
پس از واردکردن کلیه اطلاعات روی ثبت محصول کلیک کنید.توجه داشته باشد هر فیلدی را که در مرحله تولید فرم گزینه «اجباری» آن را "بلی" انتخاب کرده اید حتما باید در این قسمت مقداری را به آن اختصاص دهید .
همان طور که در تصویرمشاهده می کنید علاوه بر مشخصات کالا می توانید توضیحات ، رنگ ، تصاویر بیشتر ، برندهای کالا ، سایز کالا ، جنس کالا ، ست کالا و کالا های پیشنهادی را نیز برای هر محصول درج کنید.
3) سفارش های کالا: لیست کلیه سفارشات کاربران را در این قسمت می توانید ببینید.
4)سایز کالا:در صورتیکه کالای شما سایز بندی داشته باشد در این قسمت می توانید نوع سایز بندی و سایز بندی ها را تعریف کنید . به عنوان مثال اگر کالای شما تلویزیون باشد نوع سایز بندی می تواند "اینچ" و سایز بندی می تواند «32» و «37»و«42» و... باشد.
پس از انتخاب زبان ، نام سایز و توضیحات را وارد کرده و روی «ذخیره» کلیک کنید.
جستجوی پیشرفته : می توانید از بین سایز بندی هایی که ایجاد کرده اید سایز بندی خاصی را جستجو کنید .